ΑΕΚ Β' - Καμπανιακός 1-0: Επιστροφή στις νίκες και βαθμολογική ανάσα με Ζίνι

Newsroom
Ο Ζίνι σκοράρει με την ΑΕΚ Β

bet365

Τη δεύτερη νίκη της πανηγύρισε η ΑΕΚ Β' που επικράτησε σε εξ αναβολής αναμέτρηση με 1-0 του Καμπανιακού και ξεκόλλησε από την ουρά της βαθμολογίας. Σκόρερ ο Ζίνι από το σημείο του πέναλτι.

Δύο μήνες αγνοούσε τη νίκη η ΑΕΚ Β', η οποία πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα με το 1-0 απέναντι στον Καμπανιακό στο Σεραφείδειο, αποτέλεσμα που της έδωσε τη δυνατότητα να σκαρφαλώσει από την ουρά του βαθμολογικού πίνακα του Βορείου Ομίλου της Super League 2.

Ο Ζίνι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (το οποίο κέρδισε ο Κάτσικας) στο 35' άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ Β'. Μάλιστα λίγα λεπτά νωρίτερα ο Ανγκολέζος επιθετικός είχε μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει με κεφαλιά μετά από κόρνερ, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και το σουτ του Κοντορουχά μέσα από την περιοχή πέρασε λίγο άουτ.

Στο δεύτερο μέρος η ΑΕΚ Β' διατήρησε το 1-0 ως το τέλος και έφτασε στο τρίποντο που είχε μεγάλη ανάγκη καθώς βρισκόταν καθηλωμένη στην τελευταία θέση.

ΑΕΚ Β: Θεοχάρης, Ραντόνια, Γεμπόα, Χρυσόπουλος, Πήλιος, Φοφανά, Λαμαράνα, Κάτσικας (77′ λ.τ Κορομηλάς), Κοντορούχας (95' Πανεράς), Χριστόπουλος (83′ λ.τ Κοσίδης), Ζίνι (46′ Ανδρικόπουλος).

Καμπανιακός: Κασαπίδης, Π. Καθάριος (46′ Σαρβανίδης), Γιουκούδης, Ν. Καθάριος (77′ Μάνιος), Μπούσης, Έππας (77′ Ταΐρης), Φροσύνης (29′ λ.τ Προσκυνητόπουλος), Γαρύφαλλος (87′ Παπακωνσταντίνου), Παπαστεριανός, Τότσκα, Πόζογλου.