Φιορεντίνα - Νάπολι: Τα highlights από τη ματσάρα της αντιπάλου του Ολυμπιακού (vid)

Newsroom
Βιόλα

bet365

Στο χορταστικό 2-2 έμειναν, η αντίπαλος του Ολυμπιακού, Φιορεντίνα με τη Νάπολι για τη Serie A, προσφέροντας θέαμα και γκολ.

Αν και η Φιορεντίνα έκανε την ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο, εν τέλει μοιράστηκε τον βαθμό της ισοπαλίας κόντρα στη Νάπολι με την οποία αναδείχθηκε 2-2 για τη Serie A.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στον τελικό του Conference League έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 8ο λεπτό έπειτα από την ωραία κεφαλιά του Ραχμάνι αλλά βρήκε τον δρόμο για την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά (40'-42') χάρη στην εντυπωσιακή εκτέλεση του Μπιράγκι και το άψογο πλασέ του Ενζολά έπειτα από κλέψιμο.

Η απάντηση της Νάπολι ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 57', όταν ο Κβαρατσκέλια εκτέλεσε με αριστουργηματικό τρόπο το φάουλ και έφερε το ματς στα ίσια για το 2-2.

Μάλιστα οι «παρτενοπέι» θα μπορούσαν να κάνουν ανατροπή στην ανατροπή στο 63' όμως το σουτ του Πολιτάνο σταμάτησε στο δοκάρι της αντίπαλης εστίας.