Ουνιόν - Μπράγκα 2-3: Την... πάγωσε στο 90'+4'! (vid)

Newsroom
Μπράγκα

bet365

Η γκολάρα του Κάστρο στο 90'+4' έδωσε απίθανη νίκη 3-2 στη Μπράγκα μέσα στο Βερολίνο κόντρα στην Ουνιόν κι έβαλε ξανά τους Πορτογάλους στο κόλπο της πρόκρισης.

Σοκ στο 90+4' για την Ουνιόν και απίθανη πρώτη νίκη για τη Μπράγκα, αφού το γκολ του Κάστρο διαμόρφωσε το 3-2 για τους Πορτογάλους. Οι Γερμανοί είχαν τις φάσεις, αλλά όχι και τον τρόπο να μη λυγίσουν στο τέλος, όπως άλλωστε έγινε και στην πρεμιέρα με τη Ρεάλ.

Ιδανικό ξεκίνημα για την Ουνιόν, πίεσε, κυκλοφόρησε σωστά και βρήκε δίχτυα νωρίς με τον Γκόσενς, όμως το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Οι Γερμανοί συνέχισαν να έχουν τον έλεγχο και με κορυφαίο τον Μπέκερ πήραν τον προβάδισμα. Ο 28χρονος φορ μέσα σε επτά λεπτά (30' και 37') πέτυχε δυο γκολ και έδωσε σοβαρό προβάδισμα νίκης στην ομάδα του.

Ωστόσο, πριν το τέλος του α' μέρους, η Μπράγκα μπήκε ξανά στο ματς με γκολ του Νιακατέ στο 41'. Το σκηνικό στην επανάληψη ήταν εντελώς διαφορετικός, η Μπράγκα βγήκε από την εστία της, βρήκε διαδρόμους κι έκανε την απίθανη ανατροπή. Ο Μπρούμα στο 51ο λεπτό με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το 2-2. Η Ουνιόν προσπάθησε να συνέλθει, είχε δυο καλές στιγμές με τον Μπέκερ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει. Αντίθετα, στην τελευταία φάση του ματς, ο Κάστρο με σουτάρα διαμόρφωσε το 3-2.